kosgeb-uygulamalı-girişimcilik-eğitimi

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Başladı – Tümsiad Osmaniye

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Osmaniye Şube Başkanı Murat Özkardeş, KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik... 

Kadirli'nin ilk taþ kýrma ocaðý faaliyete baþladý

Kaletaş Taş Kırma ve Eleme Tesisi üretime başladı

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde 30 kişiye istihdam sağlayan Kaletaş Kırma Taş Ocağı faaliyete başladı. KOSGEB... 

Yagem Bileşim Danışmanlık Tarafından Kosgeb Destekleri Hakkında Seminer

EnKobi Tümsiad Üyelerine Kosgeb Destekleriyle İlgili Bilgi Verdi…

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği Osmaniye şubesi tarafından üyelerini bilgilendirmek ve bilinçlendirmek amacıyla,... 

kosgeb

Kosgeb Kobi Proje Destek Programı Meyvelerini Vermeye Başladı

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı KOSGEB Osmaniye Hizmet Merkezi Müdürü... 

10.865 views

Kobi Proje Öneri Formu Hazırlama

Kategori : Kosgeb Destekleri - Etiketler :, , - Tarih : 30 Nisan 2012

İşletmelere özgü sorunların işletmeler tarafından projelendirildiği ve projelendirilen maliyetlerin desteklenebildiği bir program olan Kobi Proje Destek Programı kapsamında EnKobi kobilerimizle iş birliği içerisinde kobilerimizin tespit edilen ihtiyaçlarını karşılayabilecek özgün projeler hazırlamaktadır. Bu güne kadar bir çok başarılı Kosgeb Kobi Proje uygulaması için danışmanlık desteği veren firmamız proje hazırlama ve yürütme aşamalarında uzman personelleri ile hizmetlerine devam etmektedir.

Kobi proje hazırlama ücretimiz : 3.500 TL + KDV

(Proje yürütme esnasın da verilecek hizmetler için ücretlermiz proje hazırlama süreci sonunda belirlenmektedir)

Yorumlar (18)
 • 09 Eylül 2011 tarihinde vedat tataroğlu tarafından

  merhaba kendi buluşum olan bir bitkisel karışımın patent başvurusunu yaptım olumlu sonuç aldım fabrika kurmam ile ilgili nasıl bir yol izlemem gerekiyor nasıl kosgebin kredilerinden faydalana bilirim yardımcı olabili
  rmisiniz

 • 10 Eylül 2011 tarihinde admin (Yazar) tarafından

  Vedat bey merhaba, patent başvurunuz olumlu sonuçlandığını söylüyorsunuz. Eğer yurt dışı araştırmasıda bitmiş ve patent belgeniz elinizde ise endüstriyel uygulama programından faydalanabilirsiniz, yok eğer patent başvurunuz Türk Patent Enstitüsü tarafından uygun bulunmuş ve yurt dışı araştırma süreci yeni başlıyor ise o zaman ar-ge inovasyon destek programına başvurmanız gerekmektedir. Ar-ge inovasyon desteği prototip üretim için destekler içerirken , endüstriyel uygulama desteği patente konu ürünün ticarileştirilme potansiyelinin arttırılması (seri üretilmesi) için destekler içerir. Konu ile ilgili daha fazla bilgi almak ve bu aşamada danışmanlık hizmetlerimizin size ne gibi faydalar sağlayacağını öğrenmek için bizi 328 813 10 50 veya 532 646 31 41 numaralı telefonlardan arayabilirsiniz.

 • 13 Eylül 2011 tarihinde hudeybi tarafından

  çok kapsamlı bir b2b yazılımı yatırımı yapacağız. kosgebin kobi proje destek kapsamında bu konu bir proje desteği olarak ele alınabilir mi ?

 • 14 Kasım 2011 tarihinde metin tarafından

  çatılarda kullanılan kremit altı mebran üretimi için makine parkuru kurmak istiyorum bunun için kosgeb hibe programlarından faydalanabilirmiyiz yaklaşık 15 kişiye iş imkanı saglamış olacagız cvp yazarsanız sevinirim

  CEVAP:
  Metin bey merhaba,
  bahsettiğiniz iş fikri kosgebin desteklediği sektörlerden bir tanesidir. Bu iş fikri için girişimcilik desteği şartlarını yerine getirirseniz kosgeb desteğinden faydalanabilirsiniz.Burada dikkat etmeniz gereken husus bu destek kapasamında en fazla 27.000 TL geri ödemesiz, 70.000 TL banka teminat mektubu karşılığı geri ödemeli destek alabileceğinizdir.

  Başarı dileklerimle…

  M.Remzi SOLAK

 • 19 Kasım 2011 tarihinde ibrahim diktaş tarafından

  Uzun süreli yatan hastaların pozisyonlandırılabilmesi için özel bir yastık seti üretiyoruz ve faydalı model başvurusunu yaptık. Ancak henüz sonuçlanmadı. Bu süreçte ürünümüzü geliştirebilmek için ne tip bir destek alabiliriz ve ya destek alabilirmiyiz.
  CEVAP:
  İbrahim bey merhaba,
  Türk patent enstitüsüne yaptığınız başvurunun sonuçlanmasını beklemeden başvuru dosyanız ile birlikte Kosgeb Ar-Ge destek programına başvuru yapabilirsiniz. Bu program kapsamında üst limitleri 200 bin tl geri ödemesiz 200 bin tl banaka teminat mektubu karşılığı sıfır faizli geri ödemeli desteklerden yararlanabilirsiniz. Konu hakkında detaylı bilgi almak ve ar-ge desteği proje öneri formu hazırlanması hakkında danışmanlık hizmetlerimizin size ne gibi faydalar sağlayacağını görüşmek için bana 532 646 31 41 numaralı telefondan ulaşabilir isterseniz sitemizin iletişim kısmından mesaj göndererek de sorularınızı iletebilirsiniz.

 • 02 Ocak 2012 tarihinde mustafa çelik tarafından

  sayın yetkili kosgebin bizim gibi imalatçı veya ithalatçı,ihracatçı konumunda olan işletmelere nasıl bir katkısı olabileceği konusunda anlaya bilirlik adına elimizde somut bir bilgi veya tanıdığımız bir kobi yok bu konu hakkında bir toplantı veya seminerleriniz yokmu bizi bilgilendirirseniz sevinirim

 • 02 Ocak 2012 tarihinde admin (Yazar) tarafından

  Mustafa bey merhaba,
  Kosgebin yeni dönem destekleri kobilere hedef odaklı yaklaşımlar ile katkı sağlamaktadır. Bu destekler farklı kapsamlarda farklı isimler altında sunulmaktadır. http://www.kosgeb.gov.tr internet sitesi adresinde ana menüde yer alan “destekler” kısmında destek başlıkları ve içeriğinde detaylar yer almaktadır. Farklı şehirlerde farklı kuruluşlar kosgeb ve devlet desteklerine ilgi uyandırmak ve kobileri bilgilendirmek için seminerler düzenlemektedir. Bulunduğunuz ilde bu seminerleri bağlı olduğunuz kosgeb hizmet merkezi müdürlüğü ile irtibata geçerek takip edebilirsiniz. Dilerseniz konu hakkında görüşmek ve danışmanlık hizmetlerimizin size ne gibi faydalar sağlayacağını öğrenmek için 0 328 813 10 50 numaralı telefondan bizlere 09:00-17:00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz. Eğer bizim sizi aramamızı isterseniz http://www.kosgebdestekleri.org/iletisim linkini tıklayarak iletişim bilgilerinizi bize iletebilirsiniz.

 • 21 Ocak 2012 tarihinde hediye deveci tarafından

  merhaba ben butik açmak istiyorum hamile giyim ve hamile iç giyim olarak nasıl olur bana bu konuda bılgı verırmısınız?
  Cevap : Hediye hanım merhaba,
  Butik açmak için kosgebden destek alabilirsiniz. Bunun için öncelikle uygulamalı girişimcilik eğitimini tamamlayarak sertifikanızı almanız gerekmakte. Sonrasında iş planınızı kosgebe sunarak desteklerden yararlanarak iş yerinizi açabilirsiniz.

 • 22 Ocak 2012 tarihinde Mustafa Akpınar tarafından

  Merhaba Admin, ben kosgebin bütün yazılarını forumlarını okudum geniş çaplı bir bilgiye sahibim.kosgeb veri tabanına firmamı kayıt ettim.fakat marka tescilim henüz alınmadı.başvurusu yapıldı onay bekleniyor.sgk yada vergi borcum yok.mobilya ve membran kapak imalatçısıyım.makine teçhizatımı güçlendirmek daha büyük yatırımlar yapmak istiyorum.yani hedefim büyük.marka tescilimin olmaması kosgebden destek almamı engellermi? birde kosgeb birimindeki temsilcime gittim fakat internet başvuru yapmam gerektiğini söyledi.istenilen belgeleri ve imza/kaşe’yi nasıl ileteceğim?kısacası sistemin nasıl yürüdüğünü öğrenmek istiyorum.mailimden benimle bağlantıya geçerseni sevinirim.Teşekkürler.
  Cevap : Mustafa bey merhaba,
  Marka tescil belgesi olmadan sadece genel destek programı tanıtım desteğinden faydalanamazsınız. Diğer desteklerden faydalanmanız için belgenizin henüz çıkmamış olması veya bu yönde başvurunuz olup olmadığı önemli değildir. Kosgeb faal firmalar için kobi proje destek kapsamında makine teçhizat desteğini en fazla 15.000 TL’ye kadar desteklemektedir. Kosgeb’in yeni dönem destekleri makine parkını geliştirmeye yönelik değil mevcut durumda yapılan işlerin verimlilik ve kalite artışı ile geliştirilmesi yönündedir. Kosgeb veritabanına kayıt olarak aldığınız şifre ile kosgebin resmi internet sitesinden e-kobi kısmından firma bilgilerinizi ve kobi beyanınızı doldurarak bilgi dökümanı ve kobi beyanınızı imza kaşe yaparak ekinde ticaret veya esnaf sicil gazetesi , imza beyanı veya sirküleri, faaliyet belgeniz, vergi lehvanız ile birlikte işletmenizden sorumlu kosgeb personeline elden teslim etmeniz gerekmektedir.

 • 27 Ocak 2012 tarihinde ali haydar özer tarafından

  merhaba admin ben 2009 dan bu yana kosgeb veri tabanına kayıtlıyım hatta 2 kez 25.000 tl tutarında kosgeb kredi desteğinden yararlandım. ödemeleri düzenli yaptım. inşaat şirketim var kat karşılığı arsa alarak iş yeri ve konut yapıp satıyorum. kosgeb in destek programlarından nasıl yararlanabilirim ?

  Cevap :
  Ali bey merhaba ,
  Mevcut durumda kobi beyannamenizin güncel olması kaydı ile kosgeb genel destek programı ve kobi proje destek programından faydalanabilirsiniz. http://www.kosgeb.gov.tr sitesinde yer alan destekler kısmını tıklayarak genel destek uygulama esaslarını okumanızı tavsiye ederim . Kobi proje desteğinden yararlanabilmeniz içinse işletme içerisinde tespit ettiğiniz sorunların çözümüne ve hedeflerinize yönelik bir proje geliştirerek kosgeb den uygun maliyetler doğrultusunda destek alabilirsiniz.

 • 28 Ocak 2012 tarihinde Ferhat Karadavut tarafından

  Merhabalar; 2011 yılında mobilya imalatı üzerine işyeri açmış bulunmaktayım.Şu anda mobilya mağazası üzerine şube açıp işimi büyütmek istiyorum.Alabileceğim destek ve nasıl alacağım hakkında bilgi vermenizi rica ederim.

  Cevap :

  Ferhat bey merhaba,
  belirttiğiniz husus için ticaret hacmi ve ölçeğinin geliştirilmesi temasını işleyen bir proje hazırlayarak kobi proje destek programı kapsamında destek başvurusunda bulunabilirsiniz. Konu ile ilgili öncelikle http://www.kosgeb.gov.tr destekler kısmında yer alan kobi proje uygulama esaslarını incelemenizi tavsiye ederim. sonrasında başkacaca sorunuz olursa bana çekinmeden iletebilceğinizi belirtmek isterim.

 • 16 Şubat 2012 tarihinde olcan aksaz tarafından

  Sayın Yetkili.
  Kayseri’de bir reklam ajansı firmasıyız. teknolojik alt yapımızı iyileştirmek, rekabet edebilirliğimizi ve markamızın tanınırlığını artırmak istiyoruz. Bu konuda kosgeb kobi proje destek programı sanırım tam ihtiyaçlarımızı karşılayabilecektir. fakat kosgeb hizmet merkezi ile yaptığımız görüşmelerde ve diğer proje danışmanı firmalar ile yapmış olduğumuz görüşmelerde hangi giderlerimizi projelendirebileceğimiz konusunda tam ve net cevaplar alamadık. sizden isteğimiz kosgeb kobi proje destek programı kapsamında hangi giderlerimiz karşılanır. örneğin yeni personel, bilgisayar, reklam çalışması, promosyon ürün, totem tabela, cephe giydirme, personel eğitimi, tse belgelendirme v.b. konularda proje hazırlanabilir mi? ilginize şimdiden teşekkür eder. çalışmalarınızda başarılar dileriz.

  Olcan bey merhaba,
  Kobi proje destek programı sizinde belirttiğiniz gibi tam bu konuda faydalanabileceğiniz bir destektir. belirtmiş olduğunuz giderlerden totem ve cephe giydirmeden yararlamanız biraz zor ama diğerlerinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca lisanlı yazılım ihtiyaçlarınızıda karşılayabilirsiniz. Konu ile ilgili 533 733 1620 nolu telefondan ali Yücel bey ile görüşebilirsiniz.

  Saygılarımla…

  Mustafa Remzi SOLAK

 • 24 Şubat 2012 tarihinde yunus art tarafından

  mrb..2001 de fen fakültesinden mezun olduktan sonra tezgahtar olarak konfeksiyonda çalışmaya başladım..artık kendi işyerimi açmak istiyorum..girişimcilik destek rogramlarına başvurduğum halde kabl edilmedim..nasıl bir yol izlemeliyim…

  Yunus bey merhaba,
  Girişimclik desteğinden yararlanabilmeniz için mutlaka uygulamalı girişimcilik eğitimine katılarak sertifika almanız gerekmekte. Bu eğitim farklı kuruluşlar tarafından verilmektedir. Bir tanesine kabul edilmememiniz demek diğerlerine kabul edilmeyeceğiniz anlamına gelmez farklı kurumların açtığı eğitim programlarını takip ederek başvuru yapmaya devam etmenizi tavsiye ederim.

 • 06 Mart 2012 tarihinde mehmet özgür tarafından

  banyo mobilyaları imalatı yapmak istiyorum bunub için destek alabilirmiyim?

  Cevap :
  Mehmet bey merhaba,
  Banyo mobilyalaı imalatı desteklenen sektörler arasında yer almaktadır. Desteklenen tüm iş kolları http://www.kosgeb.gov.tr internet sitesi sağ tarafında nace kodları kısmında yer almaktadır.

 • 09 Mart 2012 tarihinde Rukiye YILMAZ tarafından

  İyi günler,
  Ben ev hanımıyım.Yiyecek sektörüne girmek istiyorum.Ev yemekleri yapan bi lokanta açmaya niyetim var.Bu girişim için kosgebten nasıl yararlanabilirim,ne kadar hibe ne kadar kredi alabilirim.Sıfırdan bir dükkan tutup düzenleyip istihdam olanağı sağlayıp işletmeye geçeceğim.Teşekkür ederim
  Cevap :
  Rukiye hanım merhaba,

  Kosgeb desteğinden yararlanabilmeniz iş yerinizi resmi olarak açmadan önce uygulamalı girişimcilik eğitimine katılmanız ve sonrasında iş yerinizi açarak destek başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. izlemeniz gereken yol sırasıyla aşağıdaki gibidir ;
  Uygulamalı girişimcilik eğitimine katılım
  Sertifikayı almaya hak kazanmak
  Sertifikayı aldıktan sonra vergi dairesine müracat ve vergi lehvasını çıkartmak
  Esnaf veya ticaret odalarından birine kayıt
  İş planı hazırlamak
  Kosgebe iş planını sunmak
  Kosgebin destek kararı alması
  Kosgeb ile destek taahütnamesi imzalamak
  makine teçhizat ekipman donanımları satın alıp faturalandırmak ve ödemelerini banka kanalı ile yapmak
  İlgili kosgeb hizmet merkezi müdürlüğüne ödeme talebinde bulunmak
  Kosgeb uzmanlarının iş yerinizde ziyareti ve makine ekipman donanım için tespit tutanağı düzenlenmesi
  Bu işlemler tamamlandıktan sonra destek ödemeniz gerçekleştirilmektedir

  Girişimcilik destek programı kapsamında 27.000 türk lirasına kadar ( en fazla 5000 tl kuruluş giderleri, en fazla 10000 tl makine ekipman donanım giderleri ve her ay için en fazla 1000 tl olamk üzere toplamda en fazla 12000 tl personel,yakıt,elektrik,su , iletişim internet gibi) geri ödemesiz hibe destek alabilirsiniz. Yine makine ekipman ve donanım için 70.000 tl ye kadar banka teminat mektubu sunmak ve ilgili giderlerin faturalandırılmış olması kaydıyla sıfır fazili kredi kullanabilirsiniz.

 • 21 Mayıs 2012 tarihinde melih saygılı tarafından

  merhaba,
  antalya’da ahşap imalatı üzerine hizmet vermekteyiz. tasarım, muhasebe ve pazarlama alanlarımız ile ilgili güncellemeler yapmak istiyoruz. antalya kosgeb hizmet merkez müdürlüğü ile görüştük, kendileri bize kobi proje destek programına başvuru yapabileceğimizi söyledi. kurumumuz bir proje ekibi kurmaktansa bu konuda hizmet almaya karar verdi. yapmış olduğumuz araştırmalar sonucunda çok da tatmin edici sonuçlara ulaşamamış bulunuyoruz. öncelikle yukarıda yazılı konuları kapsayacak tek bir proje ile başvuru yapabiliyor muyuz? yoksa kobi proje kapsamında projelerimizi ayrı ayrı mı sunmamız gerekiyor.bu konuda sizden ön bilgi bekliyor olacağız.

  Cevap:
  Melih bey merhaba,
  Bahsettiğiniz konuların tamamının tek bir proje içerisinde yer alması mümkündür. Burada önemli olan husus aynı çekirdek etrafında belirttiğiniz faaliyetlerin mantıksal bir çerçeve içerisinde anlatılabiliyor olmasıdır.
  Kobi projenin mantığı işletmenin tespit edilen kendisine özgü sorunlara çözüm önelerilerinin geliştirilmesidir. Bu çözüm önerilerini içeren faaliyetler bir iş zaman planına dayanarak düzenlenir ve bu faaliyetlerin maliyetlerinden uygun olanlarına kosgebden destek talebinde bulunulur. Konu hakkında detaylı görüşmek için bana 532 646 31 41 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

  Mustafa Remzi SOLAK
  Endüstri Mühendisi

 • 22 Mayıs 2012 tarihinde melih saygılı tarafından

  remzi bey. öncelikle bilgilendirmeniz için teşekkür ederiz. kobi proje uygulama esaslarından ve kobi uzmanı ile yapmış olduğumuz görüşmeden de anladığımız bizim tek bir amaca göre proje vermemiz. fakat danışman işletmeler durumun hiç de böyle olmadığını ısrar ile savunuyorlar. aynı çekirdek halinde de proje sunulsa da kosgeb bunu anladığımız kadarıyla tek bir amaca hitap etmediği için revize ettirecek. bu duruma düşen işletmeler olduğunu bildiğim için söylüyorum. bu durumda ayrı ayrı mı desteğe başvuru yapmak gerekir? aynı çekirdek altında proje teslim etmek dediğiniz örneğin “kurumsallaşma” adına yazılacak ve tüm departmanlarımızı kapsayacak bir çalışmamı olur sizce?

 • 10 Aralık 2012 tarihinde Bora Aykut Yalcindag tarafından

  Merhabalar..
  Gaziantep’de tarihimizin onemli bir unsuru olan ve gunumuzde koybolmus olan gosteri sanatlarimizin canlandirilip ayni zamanda genclere egitim sonrasi kendi bunyemizde is imkani saglayabilecek bir atolye acmak istiyorum.

  Egitimini verebilecegimiz alanlar; oyunculuk, palyaco (madrabaz), Jonglor (hokkabaz), illizyon (sihirbazlik), Tahta bacak (uygulayicisinin 2-3 metrelik siriklar uzerinde yurudugu gosteri), Tel cambazligi ve benzeri sahne sanatlari.

  KOSGEB’in proje orneklerini inceledim su anda bir isletme sahibi degilim bu destek projesinden faydalanabilmek icin neler yapmam lazim bilgilendirirseniz sevinirim.

  simdiden tesekkurler

  Cevap :
  Bu konuyu bir çok kez cevapladım . Lütfen diğer soruları ve cevaplarını okursanız çok sevinirim Anlayış göstereceğiniz üzere benim de zamanım çok kısıtlı ve bu kısıtlı zamanda hemen hemen her soruyu cevaplamaya çalışıyorum. Aşağıda belirttiğim linki tıklayarak cevabı görebilirsiniz.

  http://www.kosgebdestekleri.org/girisimcilik-desteginden-yararlanmak-icin-nasil-bir-yol-izlemek-gerek/

 • Yorum Yaz
  Ad Soyad :
  E-mail :
  Yorum :
  Reklam 2 Alanı
  Facebook Twitter Friendfeed Buzz Rss
  kosgeb
  Google+